Κυπελλούχος Αργολίδας για το 2019 ο Παναργειακός,νίκησε με σκορ 2-1 την Ένωση Ερμιονίδας.

Ο Παναργειακός παρ' ότι βρέθηκε να χάνει από το 5 λεπτό με 1-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τριμπόνια, δεν το έβαλε κάτω κυριάρχησε στο παιχνίδι,δημιούργησε φάσεις  και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ με δύο γκολ του Μαρουκάκη και να στεφθεί κυπελλούχος Αργολίδας για την σεζόν 2018-2019.
Το 1-1 έγινε στο 42 λεπτό από ασίστ του Καδά, ο Μαρουκάκης πλάσαρε και έκανε το 1-1.
Το 2-1 έγινε στο 60 λεπτό του παιχνιδιού με σουτ του Μαρουκάκη από το ύψος της μικρής περιοχής.
Να σημειωθεί ότι ένα λεπτό νωρίτερα ο ίδιος παίχτης είχε ανάποδο ψαλίδι στο οριζόντιο δοκάρι.
Η ομάδα της Ένωσης προσπάθησε να ισοφαρίσει δημιούργησε μια-δύο ευκαιρίες προς το τέλος,αλλά δεν τα κατάφερε.
Ο Παναργειακός είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού μετά το 15 λεπτό,δημιουργώντας πολλές φάσεις στην αντίπαλη εστία σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο που έκρυβε παγίδες και δυσκόλευε τις προσπάθειες και των δύο ομάδων στο να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο.
 Το βράδυ με την επιστροφή της ομάδας στο Άργος, ο δήμαρχος Άργους-Μυκηνών κ.Καμπόσος υποδέχτηκε τους κυπελλούχους για να τους συγχαρεί από κοντά.