Παναργειακός- Καλαμάτα 0-1 στο ντέρμπι του 8ου ομίλου.

Σε ένα γήπεδο που κατακλύστηκε από φιλάθλους και των δύο ομάδων η Καλαμάτα νίκησε στο ντέρμπι του 8ου ομίλου τον Παναργειακό με σκορ 0-1.Το νικητήριο γκολ πέτυχε με σέντρα σουτ ο Μίγκας στο 30 λεπτό.
 Μεγάλοι πρωταγωνιστές δεν ήταν  οι ποδοσφαιριστές αλλά ο διαιτητής Πολυχρόνης του συνδέσμου (Πιερίας) με τους βοηθούς του Γιάντση (Ημαθίας) και Γουρνιά (Αν.Αττικής),αφού αρνήθηκαν τον καταλογισμό δύο πέναλτι και ακύρωσαν γκολ στο 90΄ λεπτό.
Μάλιστα στο δεύτερο χρονικά πέναλτι ο βοηθός Γιάντσης, ενημέρωσε τον διαιτητή Πολυχρόνη,αφού η φάση εκτυλίχθηκε μπροστά του,αλλά ο διαιτητής έδειξε κόρνερ. Αποτέλεσμα αυτής της απόφασης ήταν να ξεσηκωθούν οι οπάδοι μας και να αποδοκιμάσουν έντονα τον διαιτητή και τον βοηθό του.
 Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί την ομάδα μας,αφού πλην του γκολ η Καλαμάτα δε πάτησε στην περιοχή του Φαρμάκη.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτό που είχε την ένταση,τον Παναργειακό να προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο, του παίκτες της Καλαμάτας να κάνουν καθυστερήσεις μόνιμα και τον διαιτητή Πολυχρόνη να κλείνει τα μάτια σε δύο καταφανέστατα πέναλτι
Η σημερινή διαιτησία θύμισε άλλες εποχές και  έρχεται να προστεθεί στις άλλες φετινές που η ομάδα μας έχει δικαίως παράπονα!