Με σκόρερ τον Συρεγγέλα ο Παναργειακός 1-0 τον Μανδραικό.(video) Δηλώσεις του προπονητή μας Γιώργου Αντωνόπουλου (video)

Η ομάδα μας κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του παθιασμένου Μανδραικού με σκορ 1-0.Το νικητήριο γκολ πέτυχε με εκπληκτικό βολ πλανέ ο Όμηρος Συρεγγέλας ύστερα από σέντρα του Μπούτα.Ο Παναργειακός είχε τον έλεγχο όλη τη  διάρκεια του παιχνιδιού, έχασε ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο,δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο και ευτύχησε να σκοράρει στο 58 λεπτό με τον Συρεργγέλα.Ήταν μία νίκη ψυχολογίας για όλους μέσα στην ομάδα,ύστερα από τις δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.
 Η ομάδα μας το ερχόμενο Σάββατο 22/12/18 δίνει τον εξ αναβολής αγώνα στην Κεφαλλονιά με τον Εικοσίμια και μετά έχει διακοπή για τις εορτές.
Στο ημίχρονο του παιχνιδιού,σε συνέχεια των βραβεύσεων παλαίμαχων ποδοσφαιριστών,η ομάδα μας τίμησε τον Σπύρο Φίλη, ο οποίος τερμάτισε την ποδοσφαιρική του καριέρα την περσινή χρονιά,όντας αρχηγός αυτής τα τελευταία έξι χρόνια.Την βράβευση έκανε το μέλος του Δ.Σ.Αλέξανδρος Ταμπούρης.