Με σκόρερ τον Μπουντόπουλο ο Παναργειακός 2-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη.Βίντεο το δεύτερο γκολ και συνέντευξεις προπονητών.

Με πρωταγωνιστή τον Μπουντόπουλο που σκόραρε δύο φορές, ο Παναργειακός ξεπέρασε το εμπόδιο του Αστέρα Βλαχιώτη και συνεχίζει την καλή του πορεία στο πρωτάθλημα.
Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες,αλλά με τον Παναργειακό σαφώς καλύτερο.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε ακόμα πιο δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με πλασέ του Μπουντόπουλου στο 65ο λεπτό σε κενή εστία,από λάθος υπολογισμό του τερματοφύλακα του Αστέρα Βλαχιώτη.Το δεύτερο γκολ,που ήταν και το καλύτερο,ήρθε στο 75 λεπτό με εξαιρετική προσπάθεια του Μπουντόπουλου,περνώντας όλη την άμυνα του Βλαχιώτη και πλασάροντας πάνω από το σώμα του τερματοφύλακα.Ενδιάμεσα η ομάδα του Βλαχιώτη στη μοναδική ευκαιρία που είχε,έχασε ευκαιρία να ισοφαρίσει το παιχνίδι,αλλά ο Φαρμάκης έκανε σωτήρια επέμβαση.
Επόμενο παιχνίδι με τον Α.Ο.Εικοσιμία στην Κεφαλονιά την Κυριακή 18/11/18.